Weeronline

Onweersbuien mogelijk tijdens GP-weekend Singapore

07 oktober 2026, 10:40

Max Verstappen in actie tijdens de GP van Singapore in 2023. Foto: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool
Max Verstappen in actie tijdens de GP van Singapore in 2023. Foto: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool

Dit weekend vindt de F1-race plaats in Singapore. Er is een grote kans op wisselende omstandigheden op het circuit. Gedurende het weekend zijn onweersbuien mogelijk, maar de baan kan na een bui ook weer snel opdrogen.

In Singapore is het gedurende het hele jaar tropisch warm met een zeer hoge luchtvochtigheid en maxima veelal tussen 30 en 33 graden. In de nachten komt het kwik vaak niet onder de 25 graden. De zon is zeer fel en haalt midden op de dag UV-index 13. Je kunt hierdoor binnen 10 minuten verbranden. Ook ontstaan vrijwel elke dag fikse stapelwolken die regelmatig uitgroeien tot een onweersbui. Gedurende de avond neemt de buienkans weer af.

Ook dit weekend kans op onweersbuien

Vrijdag is de buienkans klein, maar op zaterdag en zondag staan onweersbuien op het menu. Met 32 of 33 graden en een hoge luchtvochtigheid is het zeer warm.

WOL Formule 1 3daagse Singapore 2026

Race na zonsondergang

Het tijdverschil met Singapore is zes uur en tegen 19:00 uur lokale tijd gaat de zon onder. In ons land is het dan dus 13:00 uur in de middag.

De vrije training op vrijdag en de sprintrace op zaterdag vinden plaats rond zonsondergang. De sprintkwalificatie op vrijdag, de kwalificatie op zaterdag en de hoofdrace op zondag vinden allemaal ’s avonds plaats. Op het Marina Bay Street Circuit zal dus steeds met kunstlicht worden gereden.

De invloed van het weer op de Formule 112 maart 2025, 16:10

Niet alleen de banden, maar ook het weertype is van groot belang voor races in de Formule 1. Lees hier verder.

Lees meer
De invloed van het weer op de Formule 1

De grootste kans op buien is tijdens de sprintrace op zaterdag. Zondag overdag is de kans op een onweersbui ook groot, maar in de uren voor de hoofdrace neemt de buienkans geleidelijk af. Een bui is echter zeker niet uitgesloten en ook is er kans op een opdrogende baan bij de start.

Lees meer over de Formule 1 bij onze partners van Racingnews365.nl en Motorsport.com

Johnny Willemsen
Door Johnny Willemsen

Meteoroloog