Weeronline

Teruglezen live-blog ijzel: in deze regio was het verraderlijk glad

02 februari 2026, 10:00

Sneeuw
Gladheid door ijzel. Foto: Pia Legerstee
Gladheid door ijzel. Foto: Pia Legerstee

In het noorden vroor het maandagochtend licht en doordat er ook wat regen is gevallen was lokaal verraderlijke gladheid ontstaan door ijzel. In dit blog hielden we je op de hoogte van de gladheid en hoe de gladheid zich gedurende de dag ontwikkeld. De komende uren is het droog en is van gladheid geen sprake.


11:00

Sluiting blog, morgen opnieuw kans op gladde wegen door ijzel

Morgenochtend is het eerst op de meeste plaatsen droog. Vanuit het zuiden trekt een neerslagebied het land in. In Zuid-Nederland valt in de loop van de ochtend lichte regen bij 1 tot 3 graden. In het midden en noorden is het droog en koud met -1 graad in Utrecht halverwege de ochtend en -6 graden in het noorden. De matige tot krachtige oostenwind veroorzaakt in de noordelijke provincies gevoelstemperaturen ruim onder -10 graden. Dinsdagmiddag trekt de neerslag naar het midden van het land en neemt af in intensiteit. Er is een kleine kans op ijzel, maar op veel plaatsen valt motregen bij temperaturen net boven 0. In Zuid-Nederland stijgt het kwik naar een graad of 5. In Noord-Nederland is het morgenmiddag nog droog bij temperaturen tussen 0 en -3 graden. De (vrij) krachtige oostenwind veroorzaakt daar nog steeds zeer lage gevoelstemperaturen. In de avond en in de nacht naar woensdag valt op veel plaatsen neerslag. In de zuidelijke helft van het land zal dit waarschijnlijk ‘gewoon’ regen zijn. In het noorden valt sneeuw en in het tussengebied is ijzel mogelijk. Later in de nacht kan de neerslag in het noorden overgaan van sneeuw in ijzel. In het 'tussengebied' gaat de neerslag dan mogelijk over van ijzel in regen.

Weerbericht Nederland promo

9:20

Morgen op grotere schaal glad door ijzel

In de loop van dinsdag krijgen we op grote schaal te maken met gladheid door ijzel. Een neerslagzone trekt dan van zuid naar noord over het land en in de noordelijke helft van het land kan dit 's middags en 's avonds ijzel opleveren. In het noorden kan eerst ook sneeuw vallen. Lees alles erover in ons weerbericht.


8:00

Buitjes noordoosten

De buitjes in het noordoosten houden komende uren nog aan. Vanuit Duitsland zijn nog enkele buitjes onderweg en deze veroorzaken ijzel of natte sneeuw.

In het noorden en noordoosten van het land kan het plaatselijk glad zijn door ijzel. Volgens Rijkswaterstaat zijn daar meerdere ongelukken gebeurd, zoals op de N33 tussen Gieterveen en Gieten. Het KNMI riep eerder al code geel wegens gladheid uit voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden. De waarschuwing geldt tot het middaguur. (Bron: ANP)

Radar 2 feb 2026

7:25

Gladheid in Friesland en de Noordoostpolder

Vooral in de Noordoostpolder en het westen Friesland trekken momenteel buitjes over bij wegdektemperaturen onder nul. Hierdoor kan het daar verraderlijk glad worden.

Lokaal valt ook in de rest van Friesland, Overijssel, Drenthe en Groningen vanochtend ons een bui op wegen die onder nul zijn. Hierdoor kan het ook daar plaatselijk erg glad worden.

Gisterenavond waren de wegen ook al erg glad. De politie in Groningen gaf zondagavond aan al meerdere meldingen te hebben gekregen van auto's die van de weg afgleden. Hierdoor was o.a. de A7 enige tijd in beide richtingen afgesloten. De gladheid zorgt al dagen voor problemen op de weg in het noorden van het land. (Bron: ANP)


6:00

Dit is de verwachting

Het is bewolkt met vooral in het zuiden perioden met (lichte) regen. In het noorden vriest het licht en lokaal kan het glad zijn door ijzel of lichte sneeuwval. Ook de komende uren kan nog lichte neerslag vallen.

De temperatuur van de weg ligt veelal onder het vriespunt in de provincies Groningen, Drenthe en Friesland. Voor deze provincies en de Waddeneilanden geldt een code geel waarschuwing. In Overijssel en de Noordoostpolder valt lokale gladheid ook niet uit te sluiten.

Vanmiddag zijn er steeds langere droge perioden. Ook kan de zon soms doorbreken. In het noordoosten blijft het lokaal de hele dag vriezen en kan het glad zijn door eerdere neerslag. In het midden wordt het een graad of 5 en langs de zuidgrens kan het 7 graden worden. Er staat een matige oostenwind. Op de Waddeneilanden is de wind vrij krachtig.

Redactie

Door Redactie