
In het zuiden van Frankrijk is bij duizenden mensen de stroom uitgevallen. De oorzaak is zware regen- en sneeuwval in de Pyreneeën. Daardoor ontstonden op sommige plaatsen aardverschuivingen en vielen bomen op elektriciteitskabels. Ook werden tal van wegen geblokkeerd.
Sinds maandagavond heeft het gebied te maken met storm Gloria. Dit is dezelfde storm die in Spanje huishoudt. De autoriteiten waarschuwen als gevolg daarvan voor overstromingen en gladde wegen en heeft het op een na hoogste alarmniveau afgekondigd. Volgens de Franse weerdienst worden de komende dagen “aanzienlijke hoeveelheden sneeuw” verwacht op hoogtes boven 500 meter. De zware regenval houdt vermoedelijk tot donderdag aan.
In de rest van Frankrijk is het de komende dagen rustig winterweer. De zon schijnt geregeld en het blijft droog. Overdag kan het in de Alpen wel een paar graden vriezen.
Foto: EPA





