Ga je langs het sportveld staan om je (klein)kind aan te moedigen? Dan is het slim om vooraf het weerbericht te checken. Maar wat betekenen de vooruitzichten voor je kledingkeuze? We geven je een aantal tips.
Elke zaterdag staan de sportvelden vol met ouders, verzorgers, grootouders en andere bekenden van de sporters op het veld. Soms is het heerlijk weer, maar regelmatig valt het toch tegen in ons land.
De belangrijkste vraag: wel of geen regen tijdens de wedstrijd?
Of er de komende twee uur regen wordt verwacht, check je uiteraard in onze app of op onze website. Bij neerslaggebieden werkt dit uitstekend, maar in een (zomerse) situatie met ontwikkelende buien is het oppassen geblazen. Het kan dan toch ineens regenen, terwijl de neerslagverwachtingsgrafiek een kwartier geleden nog helemaal droog was. Kortom: lees altijd even het uitgebreide weerbericht om te checken of het meenemen van een paraplu of poncho toch handig kan zijn.

Waterdichte schoenen zijn vaak een goede keuze
Als het droog is, maar het wel recent heeft geregend zijn velden nog een tijd nat. Echt gras rond voetbalvelden kan ook na een aantal droge dagen nog nat zijn, vooral in de maanden november, december en januari. Bij kunstgras is dit veel minder het geval. Ga dus voor waterdichte schoenen, zeker in de herfst en de winter.

Gevoelstemperatuur belangrijk
Bij temperaturen lager dan 10 graden speelt wind een grote rol in hoe koud het aanvoelt. Langs de open voetbal- en hockeyvelden heeft de wind doorgaans vrij spel. Als de thermometer 4 graden aangeeft, maar er staat een vrij krachtige wind dan ligt de gevoelstemperatuur rond -1 graad. De winterjas, sjaal en handschoenen zijn dan geen overbodige luxe.
Lees meer over de gevoelstemperatuur bij koud weer:
Het voelt soms een stuk kouder aan dan de thermometer aangeeft. Maar wat bepaalt de gevoelstemperatuur?

Op warme zomerdagen kan het juist nog warmer aanvoelen dan de thermometer aangeeft. Dit is het geval bij een hoge luchtvochtigheid en noemen we de hitte-index. Een zeer hoge gevoelstemperatuur is overigens voor de sporters vaak een groter probleem dan voor de toeschouwers.
Kleding in laagjes in de lente
Op een zonnige lentedag kan de temperatuur tussen bijvoorbeeld 9:30 uur en 12:00 uur flink verschillen. Op de fiets op weg naar het sportveld heb je de dikke jas nog nodig en aan het einde van de wedstrijd heb je het in die jas bloedheet.
De oplossing: kleding in laagjes.
Combineer bijvoorbeeld:
- een T-shirt
- een vest
- een dunne jas
Zo kun je tijdens de wedstrijd eenvoudig een laag uittrekken.
Zonnebril en zonneklep of petje
Vergeet bij zonnig weer ook je zonnebril en een petje of zonneklep niet. Dit geldt zeker niet alleen voor de zomer. Juist in het winterhalfjaar kan een wat lager staande zon je zicht op de wedstrijd hinderen.
Sta je midden op de dag langs de zijlijn dan is zonbescherming in de periode eind maart tot en met september nodig. Alles hierover check je in ons artikel over de kracht van de zon.
Lees alles over de kracht van de zon gedurende het jaar en wanneer je jezelf moet beschermen.






