Veel studenten en scholieren hebben deze week al vakantie, maar voor komende week geldt dat in alle regio’s alle scholen dicht zijn. Heb jij ook vrij en ga je op vakantie in Europa? Lees dan dit vakantieweerbericht.
Ben je benieuwd naar het vakantieweer in eigen land? Lees dan ons vakantieweer Nederland:
Krijgen de vakantiegangers in Nederland volgende week net zo zonnig weer als deze dagen of gooit een koude wind met wolkenvelden roet in het eten?

Veel zon en hoge zonkracht in Portugal en aan de Spaanse costa’s
Na een aantal dagen met zonnig en regionaal zomers weer krijgt vooral het zuiden en oosten vrijdag en dit weekend met een aantal buien te maken. In de nieuwe week blijft een lokale bui mogelijk, maar de hoofdmoot van het weer is ‘gewoon’ zonneschijn. Ook in Portugal is het volgende week in het algemeen volop zonnig. Met maxima veelal tussen 20 en 24 graden is het iets aan de frisse kant voor het zwembad en de zee, maar wel heerlijk weer om eropuit te gaan.
De zonnebrandcrème met minimaal factor 30 moet mee, want de UV-Index is midden op de dag in deze delen van Europa al 7 of 8. Dit betekent dat de onbeschermde huid al in 10 tot 20 minuten kan verbranden.

Na volop zon geleidelijk meer buien in delen van Italië
Vrijdag en komend weekend is het in heel Italië en de Alpenlanden volop zonnig. In de loop van volgende week stijgt de kans op (onweers)buien. Eerst in de Alpen en in Noord-Italië, later in de week ook zuidelijker. Zit je bijvoorbeeld aan het Gardameer dan moet je vanaf maandag al rekening houden met buiige dagdelen. In de omgeving van Rome blijft het waarschijnlijk wel tot woensdag droog. Met maxima veelal tussen 19 en 23 graden is het met zon heerlijk weer. In Rome is de zonkracht midden op de dag UV-Index 7. Dit betekent dat je in 10 tot 20 minuten kunt verbranden.
Zonnig weer op komst voor Griekse eilanden en Turkse kust
Het is eerst nog wisselvallig, maar in Griekenland wordt het op veel plaatsen dit weekend al zonnig. Op Kreta en Rhodos is het dan nog wel buiig en dit geldt ook voor de Turkse zuidkust. Vanaf maandag is het veelal volop zonnig. In Chersonisos ligt de middagtemperatuur dagelijks rond 21 graden. De zonkracht haalt op Kreta al UV-Index 9 en dit betekent dat je binnen 10 minuten kan verbranden. Ook in Antalya en Marmaris is de zonkracht 8 of 9 en heb je zonnebrandcrème met hoge SPF-factor nodig. Hier liggen de maxima volgende week tussen 21 en 24 graden.
Ook droog met veel zon in de landen dichtbij Nederland
In Frankrijk is het komende tijd veelal volop zonnig. In Zuid-Frankrijk komen in de loop van volgende week lokale buien voor, maar in het algemeen zal het minder nat zijn dan in Noord-Italië. In de Franse Ardennen en de Vogezen verloopt volgende week zonovergoten. In Charleville-Mézières (Franse Ardennen) ligt de middagtemperatuur rond 17 graden. Ook hier is zonnebrandcrème geen overbodige luxe als je eropuit gaat, want de zonkracht haalt dagelijks UV-Index 5. Zonder bescherming verbrand je in 20-30 minuten.
Het is volgende week ook heerlijk weer voor een stedentrip naar Parijs. In de hoofdstad worden maxima van 18 tot 21 graden verwacht met elke dag volop zon en weinig wind.
Ook in België en Duitsland is het komende week veelal droog met geregeld zon. Het noorden van Duitsland zal wat vaker wolkenvelden hebben. Het is wat koeler dan in Frankrijk met maxima rond 16 graden in de Belgische Ardennen en de Eifel en 13 tot 16 graden in steden als Hamburg en Berlijn.
Wat heerlijk dat we weer volop op vakantie kunnen in Europa. Maar waar kun je nou het beste heen met de kids?





