Weeronline

Weerbericht zomervakantie: wisselvallig zomerweer

30 juli 2025, 05:25

Vakantieweer
Het blijft komende tijd wisselvallig zomerweer. Er zijn buien, maar tijdens droge momenten is het prima weer om buiten te zijn. Foto: Yolande Mulder.
Het blijft komende tijd wisselvallig zomerweer. Er zijn buien, maar tijdens droge momenten is het prima weer om buiten te zijn. Foto: Yolande Mulder.

Veel mensen genieten op dit moment volop van de zomervakantie. In alle regio’s zijn de schoolvakanties in volle gang en dit weekend start ook in de laatste regio de bouwvak. In dit artikel lees je bij welk weer jij van je vakantie kunt genieten!

We hebben al enige tijd te maken met heel normaal Hollands zomerweer. Het is relatief koel en van tijd tot tijd vallen er buien. Voor zonnig en warm vakantieweer kun je beter afreizen naar Zuid-Europa, zoals Spanje, Portugal, Griekenland of Turkije. In het weerbericht Europa lees je alles over het vakantieweer in Europa.

Relatief koel van de tijd van het jaar

De middagtemperatuur ligt vandaag tussen 19 en 23 graden en komende dagen komt daar maar weinig verandering in. Sterker nog, op veel plaatsen liggen de maxima nog iets lager. Met maximumtemperaturen tussen 18 en 21 graden is het vrij koel voor de tijd van het jaar. Normaal liggen de maxima eind juli en begin augustus namelijk tussen 21 en 25 graden.

Dit weer is normaal in de zomer28 augustus 2025, 06:44

Welk weer is normaal in de zomer? Hoe vaak is het warmer dan 25 graden? Hoeveel regen valt er?

Lees meer
Dit weer is normaal in de zomer

Komen en gaan van buien

Vandaag is het nog prima zomerweer, met een mix van wolken, zon en een enkele bui. Alles over het weer van vandaag lees je in ons uitgebreide weerbericht. De komende dagen wordt het weer wisselvalliger, want een matige tot vrij krachtige noordwestenwind voert dagelijks buien en neerslaggebieden aan. Als je van plan bent erop uit te trekken, houd dan goed de regenradar in de gaten om te zien of jij het droog houdt.

Na het weekend geleidelijk droger

Aan het begin van de week krijgen we ook nog te maken met een aantal stevige buien, waarvan de timing nog wat onzeker is. In de loop van de week knapt het weerbeeld op. Zeker in de tweede helft van de week is het veelal droog en kan je regelmatig van de zon genieten. Ook gaan voorzichtig de temperaturen weer omhoog. Eind volgende week zijn in het zuiden zomerse temperaturen mogelijk.

Vera Buis
Door Vera Buis

Meteoroloog