Met meerdere temperatuurrecords en zelfs nieuwe maandrecords voor de maand juni was het deze week uitzonderlijk heet. Daarnaast kwam het ook meerdere keren tot stevige onweersbuien. Komende week wordt het een stuk rustiger. Wat je precies kunt verwachten lees je hier.
De warme lucht die zich de afgelopen dagen boven onze regio bevond trekt de komende dagen richting Oost-Europa. Bij ons wordt met een wind uit het westen tot noordwesten koelere oceaanlucht aangevoerd. Dit betekent niet dat het echt koel wordt, maar wel een stuk aangenamer dan de zinderende hitte van afgelopen week.
Tijdens de eerste helft van de week stijgt de temperatuur naar ongeveer 20 graden aan zee, zo’n 23 graden in het midden van het land en nog zomerse waarden van 25 tot 27 graden in het binnenland. Maandag en dinsdag verlopen daarbij droog en vrij zonnig en op woensdag is regionaal een enkele bui mogelijk. Daarmee is het vaak ideaal weer om buiten iets te ondernemen, maar ook uitstekend om lekker bij een meertje te liggen. Het water is inmiddels, zeker na vorige week, meer dan voldoende opgewarmd.

Warme lucht zit niet ver weg
De rest van de week zien de vooruitzichten er erg droog uit. Daarmee lijken we opnieuw een wat drogere periode in te gaan en de zon zal veelvuldig schijnen. Tot het weekend lijkt er weinig te veranderen aan de temperatuur. In het weekend nemen de kansen op warmer zomerweer echter opnieuw toe. Mogelijk loopt het in het binnenland dan weer richting de tropische 30 graden en wordt het op grote schaal opnieuw zomers warm in het land.
Recordlange hittegolf in de maak?
De officiële hittegolf zal op dinsdag hoogstwaarschijnlijk tot een einde komen, maar de regionale hittegolf kan nog even aanhouden. Mogelijk zelfs de hele week op enkele stations in het zuidoosten van het land. Als dat zo is, betekent dat dat we richting een regionale hittegolf van circa 20 dagen gaan. Daarmee zal sprake zijn van een recordlange junihittegolf, maar nog geen absoluut record. De langste hittegolf in ons land duurde 29 dagen en werd gemeten op de stations Twenthe en Hupsel in 2018.





