In Ell is de temperatuur om 14:20 uur naar 34,0 graden gestegen en uiteindelijk werd het zelfs 35,1 graden. Daarmee is niet eerder op 19 juni zo'n hoge temperatuur gemeten in ons land. Het vorige record stond op 33,9 graden en werd in 2000 gemeten in het Limburgse Ell. Het is zelfs een record voor het midden juni. Dit stond op 34,7 graden gemeten op 18 juni 2002 te Arcen en 20 juni 2005 te Gilze-Rijen.
Het is, met uitzondering van de Waddeneilanden, overal tropisch warm geworden. De 35,1 graden in Ell betekende ook de eerste regionale zeer hete dag van dit jaar.

Geen officieel temperatuurrecord
In De Bilt stond het record op 33,5 graden, wat ook werd gemeten op 19 juni 2000. In De Bilt werd het vandaag 33,4 graden en daarmee is net geen sprake van een officieel temperatuurrecord. We spreken namelijk van een officieel record wanneer het record op het hoofdstation in De Bilt wordt verbroken.
Reeks hete dagen, mogelijk meer records
Deze vrijdag was pas de tweede dag van een reeks hete dagen in ons land. Dit weekend is het net iets minder heet dan vandaag, maar op veel plaatsen kan het ook dan tropisch warm worden. Daarmee zal er sprake zijn van de eerste regionale hittegolf.
In de nieuwe week draait de wind naar het oosten en zuiden, en wordt er opnieuw warme lucht naar ons land gevoerd. Ook dan stijgt de temperatuur op grote schaal weer richting of voorbij de tropische 30 graden. De kans dat er komende dagen meer landelijke temperatuurrecords worden verbroken is dus zeker aanwezig.
Alle details over de verwachting voor de komende dagen lees je in ons uitgebreide weerbericht.







