Komende week is het niet heel droog en richting het weekend wordt het warmer. Lees hieronder wat we kunnen verwachten.
Voor het lopen van lange afstanden is de temperatuur komende week ronduit gunstig. Met een middagtemperatuur van 20 tot 22 graden is het iets minder warm dan gemiddeld deze tijd van het jaar. Normaal is het in de regio van Nijmegen eind juli ruim 24 graden en met begin augustus is dit gemiddeld de warmste tijd van het jaar. Die paar graden lager is iets gunstiger voor het leveren van lichamelijke inspanning, maar het is niet zo fris dat je tijdens pauzes sterk afkoelt.
Er zijn wolkenvelden en van tijd tot tijd schijnt de zon. Ook met zeer zonnig weer raak je je lichaamswarmte moeilijker kwijt. Op vrijdag kan het iets warmer worden met in de middag 24 graden.
Tijdelijk wat regen
De kans is groot dat het dinsdag zo goed als droog blijft en de zon regelmatig doorbreekt. Woensdag en donderdag valt er af en toe regen. Het gaat wel om wat lichte regen of dat het een keer iets harder regent door een bui. Echte plensbuien met veel regen in korte tijd en onweer, hagel en windstoten worden niet verwacht. Deze buien kunnen we juist bij heel warm weer verwachten en dan komen deze vaak uit het zuiden. Nu zullen we op de regenradar naar het noordwesten moeten kijken.

Vierdaagsefeesten iets koeler
Ook dit weekend is het met 21 tot 23 graden net wat koeler dan gebruikelijk. Er zijn veel meer wolkenvelden dan de afgelopen week en soms valt daaruit een spatje regen, maar veel vaker is het droog. In de nacht daalt de temperatuur naar 12 à 13 graden en voor de tijd van het jaar zijn dit hele normale waarden. Zonder vest of jas is het misschien wel fris. De komende week kunnen de eerste lopers ook deze temperaturen verwachten, maar zodra je eenmaal loopt krijg je het snel warm.





