Weeronline

Weersomslag tijdens herfstvakantie Regio Noord en Midden

15 oktober 2025, 05:30

Vakantieweer

De herfstvakantie voor Regio Zuid is in volle gang en vrijdag begint ook de herfstvakantie voor Regio Midden en Noord. Of het een beetje lekker weer wordt om buiten iets te ondernemen lees je hier!

De mensen die deze week vrij waren hebben over het algemeen kunnen genieten van redelijk buitenweer. Ondanks dat de zon regelmatig achter de wolken verscholen bleef, was het vaak droog, op wat lichte motregen hier en daar na. Koud was het zeker niet met overdag meestal maxima rond of net boven de 15 graden. Ook donderdag en vrijdag hebben we, door een noordelijke windrichting, te maken met veel bewolking. Regionaal laat de zon zich even zien, maar ook komt het tot enkele buien.

Meer details over het weer tot aan het weekend lees je in het uitgebreide weerbericht.

Weerbericht Nederland promo

Het weekend verloopt droog en zonnig, maar wel koude nachten!

Het weekend leent zich perfect voor een dagje uit, want na een ronduit grijze week blijft het droog en lijken er brede opklaringen voor te komen. In de ochtend is er regionaal kans op wat mist of nevel, maar overdag is het vooral de zon die het weerbeeld bepaald.

Met weinig wind wordt het op beide weekenddagen zo’n 12 tot 14 graden. Dat is een fractie frisser dan de dagen ervoor, maar in het zonnetje voelt het nog altijd heerlijk aan. De nacht naar zondag verloopt wel opvallend koud. In opklaringsgebieden in het binnenland is zelfs een graadje vorst niet uitgesloten. Dat zou de eerste vorst van dit najaar zijn! Aan de grond kan het op meer plaatsen tot vorst komen.

Kans op nachtvorst in het weekend? Foto: Jos Hebben
Kans op nachtvorst in het weekend? Foto: Jos Hebben

Wisselvalligheid aan zet in de nieuwe week

Slecht nieuws voor vakantiegangers in eigen land volgende week, want het droge en rustige weertype van het komende weekend is helaas van korte duur. Door een draaiing van de wind naar het zuidwesten wordt het in de nieuwe week al snel een stuk wisselvalliger. Hierdoor worden buien en neerslaggebieden vanaf de Atlantische Oceaan aangevoerd en dus lijkt de paraplu regelmatig nodig te zijn.

Toch verloopt zeker niet elke dag verregend. Dus als je buitenplannen hebt, is het slim om vooraf onze regenradar te checken!

De temperatuur loopt in de nieuwe week weer iets op ten opzichte van het weekend. De middagtemperatuur ligt rond 15 graden en in de nachten daalt het kwik naar waarden tussen 6 en 10 graden.

Hoofdfoto: Marjan den Boer

Foto videothumb: Henk Voermans

Berend van Straaten
Door Berend van Straaten

Meteoroloog