| vandaag 15° / 18° |
| morgen 14° / 19° |
| do 20 | vr 21 | za 22 | zo 23 | ma 24 | di 25 | wo 26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bomen | |||||||
| Els |
|
|
|
|
|
|
|
| Hazelaar |
|
|
|
|
|
|
|
| Berk |
|
|
|
|
|
|
|
| Eik |
|
|
|
|
|
|
|
| Es |
|
|
|
|
|
|
|
| Grassen | |||||||
| Grassen |
|
|
|
|
|
|
|
| Kruiden | |||||||
| Zuring |
|
|
|
|
|
|
|
| Weegbree |
|
|
|
|
|
|
|
| Bijvoet |
|
|
|
|
|
|
|
| Ambrosia |
|
|
|
|
|
|
|
| Brandnetel |
|
|
|
|
|
|
|
Brussel, 20 juni 2013 - Voor sommigen mensen komt het goed uit dat het zomerweer voorbij is. Buien bepalen inmiddels het weerbeeld en de pollendruk ligt aanzienlijk lager dan voorgaande dagen. Voorlopig is er geen zicht op stabiel zomerweer en dus zal de overlast wisselend zijn.
Stevige buien zorgen voor hooikoortspatiënten voor een vrij gunstig pollenconditie in Nederland. Toch zijn er ook droge momenten en worden er met een matige wind pollen de lucht in geblazen. Er is nauwelijks ruimte voor de zon en de temperatuur komt rond 20 graden aan zee en 25 graden in het oosten van het land uit.
Komende dagen kunnen we spreken over typisch Belgisch zomerweer. Er vallen buien, maar de zon laat zich soms ook even zien. Daarmee zal de pollendruk van dag tot dag en van tijd tot tijd sterk verschillen. Het zijn vooral de Grassen en de Onkruiden die de komende dagen voor overlast zullen zorgen. Veel grassoorten zoals straatgras en struisgras zijn sterk allergeen.
Verberg